Gerflor İç Mekan Sporları

İç Mekan Sporları

Çok amaçlı kullanıma sahip spor salonlarından rekabete ev sahipliği yapan basketbol sahalarına ve yoga stüdyolarına kadar, spor amaçlı zemin yüzeylerinin farklı etkinliklere ve rekabet seviyelerine uyarlanabilmesı gerekir. Spor zeminleri kaplama çözümlerimiz ile, her projeyi başarıya ulaştırmak için bilgi ve uzmanlık sağlıyoruz. Zeminlerimiz atletik koruma ve gelişmiş performansın yanı sıra aşırı dayanıklılık ve düşük bakım maliyetleri sağlamak adına en yüksek endüstri standartlarına uyum göstermektedir. Geniş bir renk ve desen yelpazesiyle kazanmak hiç bu bu kadar iyi görünmemişti.

Spor aktiviteleri için tasarlanan zeminlerde ahşap, PVC, akrilik, poliüretan, kauçuk, tartan, çim halı vb. malzemeler kullanılabilir. Hangi malzemenin kullanılacağını belirleyen ilk kriter zemin üzerinde hangi spor dallarının yapılacağı, ikinci kriter ise spor sahasının konumudur (iç mekan, dış mekan).

…Bir Katalog Seçiniz…

UNI

WOOD

WOOD

UNI

WOOD

AHŞAP SPOR ZEMİN KAPLAMALARI

Top oyunlarının oynandığı kapalı spor salonları genellikle ahşap kaplanır. Ahşabın çok sert olmaması, hasarlı veya çatlak parçaların olmaması ve esnek olması önemlidir. Dans pisti döşemelerinde esnek ve yaylı döşeme kullanılabilmektedir. Spor salonlardan en yaygın kullanılan ahşap malzeme cinsi  akçaağa ve meşedir. İhtiyaç duyulması halinde kaplama altına özel esnek sakız ağacı katmanı ve asbest kaplama yerleştirilebilir.

Kullanım Alanları : Basketbol, voleybol, squash, hentbol sahaları, jimnastik salonları, dans pistleri.

pvc zemin kaplama
pvc zemin kaplama