Epoksi Zemin Kaplama

iç ve dış mekanların yanı sıra bina filizlerinin bir birine yapıştırılmasın dan tutun da inşaat sektörünün her alanın da kullanılan yapısı gereği su ve izolasyon gibi kaplama alanında da profesyonel sonuçlar veren bir ürün olmuştur. epoksi zeminlerde şıklık ve zerafetin yanı sıra mükemmel dayanma gücü sayesin de sanayi ve ticari alanlarda tercih sebeplerinin en önün de gelmekte uygulanacak epoksi kaplama ile zeminde istediğiniz renk ve desene anında sahip olabilir ve yapısı gereği üzerinde bakteri barındırmaması ve leke tutmaması gıda üretim alanların da en çok rağbet gören bir ürün olmuştur. içerisinde birçok farklı maddenin birleşiminden oluşan bir tür kimyasal bileşenli bir boyadır. Zemin kaplama sahasında özellikle günümüz teknolojisinde kullanılan ve en fazla ilgi gören zemin kaplama türüdür. Bunun dışında epoksi dekorasyon aracı olarak da kullanılmaktadır. Özellikleri itibariyle incelenecek olursak, hangi, şekil istenirse o şekli rahatlıkla alabilen ve sentetik olarak çok büyük rahatlık sistemidir. Kullanımdaki rahatlık hijyenik olma özelliği, kolay temizlene bilirlik, yağ ve bütün kimyasallara karşı geçirmez özelliği sayesinde diğer kaplama çeşitlerinden ayrılmaktadır

Kullanım Alanları

fabrikalar, yemekhaneler, spor salonları, dış mekanlar, otoparklar, endüstriyel binalar, laboratuvar,

Epoksi Zemin Kaplama Nedir ?

epoksi boya kaplama endüstriyel ve gıda üretimi yapan tesislerde, hastanelerde, fabrikalarda, hayvan çiftliklerde, okullarda, depolarda, galerilerde, avm’lerde kreşlerde, yurtlarda, kamu kurumlarında, kapalı spor salonlarında otoparklarda, havuzlarda, kullanılmaktadır. Bunun en önemli sebebi betonda aşınma yaşanmaması ya da alınabilecek darbelere karşı gösterdiği dayanıklılık ile kimyasal maddeleri geçirmeyen yapısıdır.

Karada ya da denizde oluşturulan yapılarda kullanılabilen; fırtına, ısıl ve nem oranları değişkenlikleri,donma ve çözünme, her türlü kimyasal etkilere karşı dirençli olması sebebiyle, aynı zamanda uygulandığı yüzeylere modern estetik bir duruş kattığı için özellikle tercih edilen bir döşeme grubudur. sadece zemin kaplamada değil, mekanik-fiziksel dayanıklılığı sebebi ile inşaat sektöründe çeşitli malzemeleri birbirine yapıştırmak maksadı ile de kullanılan bir maddedir. Uygulandığı bütün alanlarda oldukça iyi bir performans sergiler.

Epoksi Zemin Kaplama Nasıl Uygulanır ?

Boya uygulamaları içerisinde kabul edilebilen ürünlerden biri olan epoksi boya için kalite bir reçine olduğunu söyleyebilir. Sağlam olmasının yanı sıra modern özellikleri de bünyesinde barındırması malzemeyi, ürünü farklılaştıran etmenlerin başında gelmektedir. Bu derece sık kullanılmasının ve evlerimizde, iş yerlerimizde görmemizin sebebi budur. Bunun yanı sıra epoksi boyanın oldukça dekoratif bir tasarıma sahip olması ile sadece iş yerleri için değil , evinizde harika bir zemine sahip olmanız içinde kullanılabilmektedir. Aynı zamanda kolay ve hızlı bir şekilde uygulanmasından dolayı hastane ve okul zemin kaplamalarında epoksi boya sıklıkla görülebilir.

epoksi zemin kaplama ral kodları renk kodları
epoksi zemin kaplak