Finischer ile serilmiş ve sıkıştırılmış, renkli EPDM granülleri ve poliüretan bağlayıcılı düzgün yüzeyli üst tabaka. Çeşitli oyun sahalarını öne çıkartmak için iki veya daha fazla renk kullanılabilir.

Sistem su geçirgen olduğu için, su drenajının hızlanması açısından su geçirgen alt yapı üzerine yapılması fayda sağlar.Çocuk oyun alanları ve her tür spor oyunları, antrenman sahaları için kullanılabilen çok maksatlı bir kaplama sistemidir.
Poliüretan ve kauçuk esaslı bu sistem dayanıklıdır. Elastikiyet ve darbe yastıklama özellikleri yüksek olması çocukların kayma, düşme, zemine çarpma gibi durumlarda yaralanma olasılığını asgariye indirir. Kasları sertleştirmez, oyuncuların daha az yorulmasını sağlar.
Hiç bakım gerektirmez. Su geçirgen olması yağmurdan sonra hemen oynama imkânı verir.Özel finischer makine ile 15 mm kalınlığında uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen kalınlığa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir.

Kullanım Yerleri :

  • Kapalı ve açık tenis kortları,
  • basketbol, voleybol sahaları,
  • atletizm pistleri ile tüm açık spor saha ve çocuk oyun alanı zeminlerine uygundur.

EPDM ve kauçuk esaslı bu sistem aşınmaya dayanıklı ve darbe yastıklama özelliğine sahiptir.

Estetik Görünüm: Tartan Zemine her renk uygulanabilir. Bu renk çeşitliliği sayesinde logo uygulamasında mükemmel sonuçlar elde edilir. Logonun ne kadar renkli olduğu veya hangi renkleri içerdiği hiç önemli değildir. Zemini yapan firmanın profesyonelliği ve kullanılan malzemenin kalitesiyle alakalıdır. EPDM ve Tartan zemin fiyatı için lütfen bizi arayın.

Bakım Gerektirmez: Uygulama yapılırken SBR ve EPDM Granülün içerisine özel bir cila katılır. Bu cila uzun yıllar bozulmadan kalır, bakım gerektirmez ve temizliği kolaydır.

Dayanıklı: Yapısındaki SBR ve EPDM Granül sayesinde uzun yıllar boyunca aşınmadan ilk gün ki şeklini korur. Bu dayanıklılığın süresi yine firmanın profesyonelliğine ve kullandığı malzemenin kalitesine göre değişiklik gösterir.

Kaymayı Engeller: Tartan Zemin, uygulandığı alanlarda kaymayı engeller ve düşme riskini minimuma indirir. Bu sayede, sporcular güçlerini dengeleyerek zeminden kaynaklı güç kaybını da aşmış olurlar. Tartan zemin uygulaması ile yürüyüş yollarında olumsuz hava koşullarında oluşan kayma riskinin de önüne geçilmiş olur, yürürken ve spor yaparken rahat ve güvenli olursunuz.

Ses Yalıtımı: Yürürken, koşarken veya spor yaparken çıkan sesleri engeller, konsantrasyonunuzu maksimumda tutar.

Doğayı Korur: İçeriğindeki malzemeler kanserojen madde içermez. Zemin, geri dönüşümlü malzemeler içerdiğinden doğaya zarar vermez. Düşünüldüğü gibi çevreye zarar verecek herhangi bir kimyasal barındırmaz.

Kullanım Alanları: Tartan zemin, özellikle tenis kortlarıbasketbol sahaları ve atletizm pist zeminleri için geliştirilmiş zemin kaplamalarıdır.  Bunun yanında yürüyüş yolları, okullar, kamu kurumları, hastaneler, endüstri ve ulaşım tesislerinde de kullanılmaktadır.

zemin kaplanacak olan yüzeyin öncelikle sert olması gerekmektedir. Zemin öncelikle her türlü toz, kir ve nemden arındırılır.

Daha sonra zemine rulolar yardımı ile bir kat astar(Etil asetat, poliüretan binder karışımı) uygulaması yapılır. Astar zemin ile epdm kaplama malzemesinin birbirine sıkıca bağlanmasını sağlayan tabakadır.

Astar tabakanın kurumasını müteakip uygulamanın ilk aşaması olan 8 mm kalınlığında olacak şekilde SBR granüllerin döküm işlemi yapılır.

SBR tabakasının kurumasından sonra istenilen renk ve kalınlıkta EPDM tabakasının dökümü yapılır.

EPDM Zemin Kaplama
EPDM Zemin Kaplama
EPDM Zemin Kaplama
EPDM Zemin Kaplama