Hastane Pvc Zemin Kaplama, Hastane Zemin Kaplama M2 Fiyatları

Hastane Pvc Zemin Kaplama Sağlık binaları, bir toplumun sağlığına katkıda bulunmak amacıyla tasarlanmış olan ve bu anlamda gereken teşhis ve tedavi ünitelerini içinde barındıran kuruluşlardır. Bu kuruluşların başında, sağlık hizmetinin dağıtım sisteminin anahtar öğesi olan hastaneler gelmektedir.

Hastaneler, yapılış amaçları gereği hastalara hizmet ettikleri için mekanların kullanıcı gereksinmelerine çok iyi cevap verebilecek nitelikte ve fiziksel standartların çok iyi olarak uygulanmış ve tesis edilmiş olmasını gerektirir. Bu bağlamda zemin kaplamaları gibi hastaların üzerinde yürüdükleri malzemelerin daha bir hassasiyet içinde seçilmesini ve uygulanmasını zorunlu kılar.

Temizlik ve hijyen, hastane yapılarının en önemli sorunlarından biri olmaktadır. Bu anlamda mekanlarda kullanılan döşeme kaplamasının türü önemli bir rol oynamaktadır.

Döşeme yıkanabilir malzeme ile kaplanmalı, yıkandığı için döşemede su giderleri olmalı veya döşeme kaplamasında yanmaz ve kaymaz malzeme seçilmeli, halı kullanılmamalı, mümkünse anti bakteriyel döşeme kaplaması tercih edilmelidir. Döşeme kaplaması rengi gözü yormamalı ve renk seçiminde “hastane hissi” yaratmayacak açık renkler seçilmelidir.

Sağlık koşullarının önem kazandığı hastane ve benzeri binalarda döşeme kaplamalarının pürüzsüz, gözeneksiz, olabildiğince az ekli, yıkanmaya elverişli bünye yapışma sahip olması istenir.

Kullanım Alanları

Hastane odaları, hasta odaları, koridorlar, ameliyathane, laboratuvar, ameliyathane zemin kaplaması, hastane zemin kaplamalarında

Hastane Pvc Zemin Kaplama Nedir ?

hastane pvc zemin kaplama

hastane pvc zemin kaplama

Sağlık sektörü, döşeme dünyasında benzersiz bir dizi zorluk sunuyor. Her bir tesiste barındırılacak çok sayıda alanla, hastane döşeme seçenekleriniz hakkında elinizden gelen her şeyi bilmek önemlidir. Sağlık bakımı için zemin kaplaması seçerken bir dizi faktörü göz önünde bulundurmanız gerekecektir: Hastanede hangi alanların zemin kaplamasına ihtiyacı var, o alan için en uygun zemin türü, bir ürünün uzun ömürlülüğü, dayanıklılık ve ayak altında konfor açısından neler gerekli, Estetik , nokta yükü ve yuvarlanma yükü gereksinimleri, temizlenebilirlik ve maliyet de hastane zemin kaplama seçiminizde kritik bileşenlerdir. Doğru kararı vermek için her şeyi hesaba katmak önemlidir. hastane pvc yer kaplaması hasta odaları, hastane koridorları, laboratuvar,  hastane ameliyathane pvc zemin kaplaması, hastane yer döşemelerinde kullanılır

Hastane PVC Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır ve Çeşitleri Nelerdir.

hastane pvc zemin kaplama, homojen hastane yer kaplama, hastane zemin kaplama, heterojen hastane pvc zemin kaplama, ameliyathane pvc zemin kaplama, hastane kondaktif pvc zemin kaplama

Hastane Pvc Zemin Kaplama Fiyatları

Vinil döşeme karolar hastane döşemeleri için uygun, modem döşeme kaplamalarından biridir. Kolaylıkla temizlenebilmemiz ve yatak ayaklarının neden olacağı ezilmelere karşı dayanıklıdır. Pek çok ilginç tasarımı üretilmesini sağlayacak geniş parlaklık seçenekleri ve çok çeşitli renkleri mevcuttur. Bu malzemenin daha koyu renkli döşeme kaplamalarının yerinde kullanımı, onların “kurumsal” etkisini ortadan kaldırma eğilimindedir.

Ameliyathaneler için mümkün olduğunca az ek yerine sahip, dış etkilere dayanıklı (su vb. geçirmez), leke tutmaz döşeme kaplamaları gerekmektedir. Mozaik en yaygın kullanılan malzemedir ve eğer çatlama eğilimi olmasaydı, bu amaç için ideal bir malzeme olacaktır. Linolyum, kauçuk, ve asfalt gibi diğer döşeme kaplamalarının denenmesine bu dezavantaj neden olmaktadır.

Kauçuk bu mekanda kullanılan bazı kimyasallardan etkilenmektedir. Bu nedenle oldukça memnuniyet verici olduğu söylenemez. Aynı zamanda elektro-statik yükleri toplama eğilimindedir ve kullanıldığı yerde, özel anti-statik kauçuk sağlanmaktadır.

Özel anti-statik vinil asbest karolar mevcuttur. Bu malzeme, statik yükün üretimini engellemek üzere yeterli bir alçak dirence sahip olacak biçimde tasarlanmıştır. Mekanın diğer kısımlarında üretilebilecek statik elektriğin iletimini sağlamak için de tasarlanmıştır. Dikkatlice yerleştirildiği ve ek yerleri belirlendiği zaman kusursuz bir işler ameliyathane elde edilebilir. Özellikle selüloz tabanlı tipteki linolyum, önemli bir başarıyla kullanılmaktadır. Büyük ölçüde aside karşı dayanıklıdır, leke tutmaz ve büyük genişliklerde mevcut olan bu malzeme, minimum sayıda ek yeriyle döşenebilmektedir. Ancak elbette ki iyi yapıştırılmalı ve ek yerleri çok iyi tespit edilmelidir.

Pvc zemin döşemesi, başta hastane yer döşemeleri için hijyenik açıdan bakarsak hastanelerde kullanılmasının en büyük sebebi antibakteriyel ve antistatik özellikte olması ve üst yüzeyinin aşınması yönünden temizliğinin çok kolay olması nedeniyle oldukça fazla talep edilmektedir.

Hastane yer döşemeleri olarak Pvc zemin kaplamanın şu faydaları vardır:

* Aşınma yüzeylerinde dayanıklılık.

* Uygulanan özel koruma ve hijyen kürleri ile bakım ve temizlik kolaylığı.

* Köpük taban ile ses izolasyonu, ayak rahatlığı ve çukurlaşma dayanımı.

Bu özelliklerinden dolayı, şu anda Türkiye’deki hastanelerin neredeyse geneli pvc yer kaplaması tercih etmektedir.

Hastane Pvc Zemin Kaplama Görseller

 

Leave A Comment

you might also like