Heterojen Zemin Kaplama ve Heterojen Yer Döşemeleri

Heterojen zemin kaplama rulosunda gelen çok katmanlı bir vinildir. Baskılı bir üst katmana sahiptir ve onu renkler ve tasarımlar açısından zengin kılar. Heterojen vinilimizin alt tabakasına göre yoğun alt ve köpüren alt olmak üzere iki çeşidi vardır. İyi elastikiyetinden dolayı köpük tabana basıldığında daha rahat hissettirir. Yine de, yoğun tabanın aşınma direnci daha dayanıklıdır.

Ticari sınıf bir zemin olan vinil zemin ruloları birçok alanda iyi performans gösterir. Normalde bir ruloda 2mm kalınlığında, 2m genişliğinde ve 20m uzunluğunda gelirler. Ancak uygulamanıza uyacak şekilde bir bıçakla kolayca kesebilirsiniz. Kurulum ve bakım kolaylığı, birçok müşteri tarafından tercih edilmesini sağlar. Ayrıca, bu esnek vinil zeminler yalnızca ayak altında rahatlık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kayma ve düşme kazaları riskini de azaltır. Kaza meydana geldiğinde ağrıyı da hafifletebilir. Sonuç olarak,  heterojen vinil döşeme ruloları, yoğun trafiğin olduğu geniş alanlar için mükemmel bir seçenektir.

Heterojen Zemin Kaplama, Heterojen Zemin Kaplama Fiyatları, Heterojen Zemin Kaplama Nedir, Heterojen Pvc Zemin Kaplama, Heterojen Pvc Zemin Kaplama Fiyatları, Heterojen Pvc Zemin Kaplama Nedir, Heterojen Pvc Zemin Kaplama İstanbul, Heterojen Zemin Kaplama İstanbul

Heterojen Zemin Kaplama Özellikleri

Döşeme tipi: Poliüretan Kaplı Heterojen Sac
Kalınlık/aşınma tabakası: 2mm/0.4mm stokta (2,6mm ve 3mm kalınlıkları da mevcuttur.)
Boyut (Genişlik*Uzunluk): Rulo başına 2m*20m
Aşınma grubu: Teste göre T Grubu standart EN649
Boyutsal kararlılık: EN434 testine göre ≤%0,40
Uygulama: tren istasyonları, havaalanları, kreşler, okullar, hastaneler, alışveriş merkezleri, sağlık hizmetleri vb. gibi yoğun trafik alanları için mükemmeldir.

Heterojen Zemin Kaplama Nedir ?

  • Heterojen , katmanlı veya çoklu tip anlamına gelir. Bu tür bir üründe, katmanların her biri biraz farklı görünüyor. Bir arka katman, kaplanmış bir çekirdek katman ve üstte bir aşınma katmanı vardır. Hatırlamaya yardımcı olması için bir hamburger ya da katlı pasta düşünün. Yukarıdan baktığınızda, tek bir şey gibi görünüyor, ancak kesip bir kesite baktığınızda, her katmanın farklı bir amaca hizmet ettiği çok sayıda farklı katman görüyorsunuz.

Heterojen vinil döşeme, ticari ve konut kurulumları için mükemmel olan çok katmanlı bir vinil levha ürünüdür. Geniş dekoratif seçenekler yelpazesi ile tasarımcılar ve mimarlar seçim yapmakta zorlanıyor.

Hijyenik, çekici ve işlevsel, heterojen ürün yelpazesi, aynı zamanda dayanıklılık, konfor ve hijyen gerektiren üst düzey tasarım gerektiren kurulumlar için uygundur.

Heterojen Zemin Kaplama Fiyatları

heterojen zemin kaplama

Heterojen Zemin Kaplama Çok katmanlı bir ürün, çok aşamalı bir üretim süreci gerektirir. Bir taşıyıcı ürünle başlıyoruz. Çoğu heterojen ticari ürün söz konusu olduğunda, bu tipik olarak cam elyafıdır. Daha sonra rulo ile sıvı kaplama uyguluyoruz. Bu kaplama üstte, arkada veya çoğu Mannington Ticari ürününde olduğu gibi hem üstte hem de altta olabilir.

Sıvı kaplamalar uygulandıktan sonra malzeme, fiberglasın her iki tarafındaki vinil kaplamaları sertleştiren bir fırından geçer. Bu süreç, ürünün temel katmanlarını oluşturur ve görsel tasarımı basmak için tuvali oluşturur.

Sonraki rotogravür baskı işlemidir. Rotogravür, oldukça karmaşık bir baskı işlemi için büyük bir kelimedir. Bu süreç, ürüne tasarım departmanımız tarafından oluşturulan farklı görselini veren şeydir. Doğal ahşap, fayans, dokuma ve hatta soyut bir görünümden ilham alan her desen, görselin katmanlarını oluşturmak için farklı öğelere ayrılır. Daha sonra bu görsel katmanların her biri, baskı işleminde kullanılan bir silindir üzerine işlenir.

Daha önce açıklanan ön jel işleminde oluşturulan levha vinil, baskı silindiri ile baskı silindiri arasından geçer. Mürekkebi alır ve oyulmuş görüntüyü vinil üzerine bastırır. Her silindir, desene daha fazla renk ve tasarım öğesi ekler. İşlem, tasarımın karmaşıklığına bağlı olarak yedi adede kadar baskı silindiri içerebilir.

Heterojen Zemin Kaplama Fiyatları Nedir ? Nasıl Uygulanır;

Heterojen Pvc zemine döşenmeden önce, alt yüzey zeminin mukavemetinin yüksek olması, toz, kir, alçı, boya ve gevşek halde bulunan malzemelerden arındırılmış olması istenir. Bu yüzden pvc zemin yapılmadan önce

self leveling tesviye şap uygulaması nasıl yapılır.

Bu sayede yüksek mukavemette, çatlaksız,temiz, terazisinde, mastarında düzgün bir zemin elde edilmiş olur.

Heterojen Zemin Kaplama Kullanım Alanları :

Okullar, anaokulları, kreşler, kütüphaneler, sürücü okulları, hastaneler, sağlık ocakları, dispanserler, poliklinikler, laboratuarlar, eczaneler, kafeler, restoranlar, kültür merkezleri,sanat galerileri, müzeler, alış-veriş merkezleri, fitness merkezleri, spor salonları, dans okulları, spor sahaları, veterinerler, kuaför ve güzellik salonları, spa ve masaj merkezleri, otoparklar, eğlence parkları, oteller, pansiyonlar, bankalar, belediye binaları, süs ve yüzme havuzları, iş ve ticaret merkezleri, süpermarketler, film stüdyolarında kullanımı tavsiye edilir.

Son görseli oluşturmak için her aşamadan geçerken birden çok renk ve desen katmanı eklenir. İlk istasyon bir arka plan rengi olabilir, bir sonraki istasyon damarlı damar görünümünün eğimli kenarları olabilir, budak delikleri veya damarlı damarlar gibi karakter öğelerine ilerleyebilir ve damarlı damarlı güzel bir görsel oluşturmaya devam edebilir. Her katman, tam tasarım ortaya çıkana kadar sonuncusunun üzerine inşa edilir.

Baskılı önceden jelleştirilmiş katmanın üstüne bir aşınma katmanı uygulanır. Mannington Commercial ürünlerinde bu, tescilli Quantum Guard Elite® üretan aşınma yüzeyimizdir.

Bu noktada, görseli tamamlamak ve daha da fazla performans özelliği sağlamak için kabartmalı bir doku oluşturmak için toplam ürün dokulu bir silindirden geçer. Ürün daha sonra aşınma tabakasını sertleştirmek ve ürünü bitirmek için bir dizi sıcaklık kontrollü fırından geçer.

Bu çok fazla adım gibi görünüyorsa, öyle. Ancak, Mannington Ticari ürünlerini karakterize eden zengin görsel görünüm ve üstün performans elde etmek için gereken budur.

Ürünün tek katmanlı veya çoklu katmanlarla oluşturulup oluşturulmadığına bakılmaksızın, esnek levha, zorlu ticari ortamlar için çok uygun performans özellikleri ve yararları sunar.

Homojen ve heterojen levha ürünleri, toplam ticari zemin kaplama pazarının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Mannington Commercial, bu önemli kategori ve pazarda en üst sıralarda yer almak için üstün kaliteli, yerli üretim yetenekleri ve uzmanlığı mirasıyla iyi bir konuma sahiptir.

Heterojen Zemin Kaplama ve Homojen Zemin Kaplama arasındaki Fark

Tasarım ve Renk

Heterojen vinil döşeme, homojen vinil döşemeye kıyasla daha fazla renk ve tasarım seçeneğine sahiptir.

Homojen bir vinil döşeme levhası, çeşitli renklerde PVC malzemelerden özel bir işlemle yapılır. Tek desenlidir. Homojen ise kalıp oluşturma mekanizması daha zor ve üretim süreci karmaşıktır. Yalnızca iki tür döşeme deseni vardır: yönlü çiçek desenleri ve yönsüz desenler. Ve homojen döşeme işleminin tüm üretimi, renk homojenliğini ve renk farkını sıkı bir şekilde kontrol eder.

Heterojen vinil döşeme levhası çok katmanlı bir yapı olduğundan, baskılı katmanı çeşitli renkleri düzenler. Heterojen vinil döşemenin baskı katmanı, döşemenin renklerini ve desenlerini değiştirir. Döşeme renklerinin çeşitliliği ahşap damar, halı damarı, taş damar ve diğer desen türleridir. Dahası, heterojen tabaka rengi, baskı katmanının çok basit bir prensibidir.

Ses Emici

Heterojen vinil zemin köpük tabakası içerdiğinden ses yutma etkisi homojen zemine göre çok daha iyidir.

Yangın Dayanımı

Homojen vinil döşemede daha yüksek taş tozu içeriği nedeniyle, yangın performansı heterojen vinil döşemeden daha iyidir.

Girinti Direnci

Homojen vinil zemin daha yüksek bir taş tozu içeriğine sahip olduğundan, girinti önleme performansı da daha iyidir.

Çizik Onarım Performansı

Çünkü homojen zemin tek katmanlı bir yapıdır. Bu özellik, bir yenileme işlevine sahip olmasını sağlar. Hafif çizikler bir öğütücü ile parlatılabilir, parlatılabilir ve onarılabilir, yeni gibi yeniden cilalanabilir ve hizmet ömrü daha uzundur. Ancak heterojen döşeme bunu yapamaz.

Heterojen vinil, sonsuz tasarım olanakları, kalıcı performans ve düşük bakım maliyeti sağlayan baskılı üst katmana sahip çok katmanlı bir vinildir. Heterojen vinil zemin kaplamamız neredeyse tüm uygulama alanları için mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır ve akustik vinil, kaymaz vinil ve gevşek döşeme vinil gibi özel zemin kaplama çözümleri sunuyoruz. Aşağıdaki resimlere gidin ve geniş ürün yelpazemizi keşfedin.

Leave A Comment

you might also like