Homojen Zemin Kaplama ve Homojen Yer Döşemeleri

Homojen zemin kaplama vinil döşeme, ultra dayanıklı çözümdür. Bu çok yoğun trafik alanları için idealdir ve homojen vinil levha çoğunlukla endüstriyel yerlerde yoğun insan akışının olduğu yerlerde kullanılır. Örneğin hastaneler, eğitim kurumları, sağlık sistemleri vb.

Heterojen zemin kaplama vinil döşeme, birkaç katmandan oluşur. Ayrıca ses iletimini azaltabilir ve şokları emebilir. Ofisler ve evler gibi küçük alanlar için uygundur.

profesyonel bir vinil döşeme üreticisidir. Uluslararası gelişmiş SPC üretim hattını tanıtan ilk üreticilerden biriyiz. Ana ürünler, her türlü vinil döşemeyi içerir – SPC döşeme, WPC döşeme, LVT döşeme ve homojen döşeme, heterojen döşeme dahil vinil levha döşeme.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin

Homojen Zemin Kaplama, Homojen Pvc Zemin Kaplama, Homojen Pvc Zemin Kaplama Fiyatları, Homojen Pvc Yer Döşemeleri, Hastane Zemin Kaplama, Kondaktif Pvc Zemin Kaplama, Ameliyathane Pvc Zemin Kaplama

Homojen Zemin Kaplama Nedir?

homojen zemin kaplama

Homojen PVC zemin, en popüler Vinil zemin türlerinden biridir , ürünün kalınlığı boyunca aynı malzeme bileşimi ve aynı renk, desenden oluşan bir veya daha fazla katmandan oluşur. 2 mm kalınlığında bir zemin kaplaması yapılırken %45 – 55 PVC, % 15 – 20 plastikleştirici, % 25 – 35 dolgu ve % 2 – 5 pigment, stabilizatör ve katkı maddeleri soğuk olarak karıştırılır. Karışım daha sonra bir takvim üzerinde yüksek ısı altında hızlı bir işlemle tabakalar halinde yuvarlanır. Normalde şerit biçiminde (rulo) mevcuttur, bu nedenle yönlü, yarı yönlü, yönsüz desen renkli ve tasarlanmış Homojen Vinil Levha Döşeme olarak da adlandırılır.

Homojen Zemin Kaplama Fiyatları

Homojen Pvc Zemin Kaplama Bu alanlarda özellikle Grup T  malzemeleri tercih ediliyor. Çünkü malzemeler ömrü boyunca cila gerektirmiyor. Hoş, piyasa da Grup T olmasına rağmen 3 ay sonra cila gerektiren malzemelerde var.Bu konuda seçim yaparken, bu konuda firmalardan garanti talep etmeyi unutmayın.Çünkü 3 5 ay sonra yaşanabilecek bir problemde o alanın kapatılıp, tadilata girmesi gerekir ki bu alanın hastanenin yoğun bakım ve acil müdahale gerektiren alanları olduğunu düşünürsek, servislerin kapatılması mümkün olmuyor. Zaman içerisinde malzemenin sökülüp yeniden yapılması maliyeti doğabiliyor.

Homojen Zemin Kaplama Özellikleri

 • Malzeme: Polivinil reçine
 • Kalınlık: 2.0mm
 • Boyut: Genişlik 2m x Uzunluk 20m
 • Ağırlık: 2750 gram sol ve sağ / kare (kg’ın hafifliği iyi bir reçine kütlesini gösterir)
 • Seçici Renk: 24+ çeşit özelleştirilebilir renk

Neden Homojen Zemin Kaplama’ya ihtiyaç duyarız?

Homojen vinil zemin kaplamayı seçmenizin tek sebebinin sağlamlığı olduğunu düşünüyorsanız, muhtemelen yanılıyorsunuz. Ancak, güç ve dayanıklılık kuşkusuz iyi bir nedendir; çok daha mantıklısı var

Homojen vinil döşeme, düz renkler de dahil olmak üzere çeşitli renklerde mevcuttur, böylece alanınıza profesyonel bir görünüm katabilirsiniz. Tek katmanlı vinil döşeme, canlı bir çekicilik yaratır ve derin bir renk sunar. Dinlendirici bir renk arasından seçim yapabileceğiniz bu döşeme, çeşitli iç mekanlara uygundur ve mutlu ve rahat bir ortamı teşvik eder.

Homojen vinil döşeme bileşenleri: yapıştırıcı ve bakırın bakterilere karşı koruyucu özelliği vardır ve bu özelliği onu halka açık yerler ve tıbbi kuruluşlar için uygun hale getirir. Bu döşeme çözümleri aynı zamanda çok yönlü ve esnektir. Homojen vinil döşeme sadece az bakım gerektirmez, aynı zamanda sağlamdır. Bütçenizi fazla artırmadan çekici bir çekiciliğe kavuşacaksınız.

Homojen zemin kaplama kullanmanın avantajları

Homojen vinil döşeme bileşenlerini kullanmanın faydalarından bazıları: tutkal ve bakır aşağıda listelenmiştir:

· Dayanıklılık

Vinil döşemenin en belirgin avantajı, dayanma kabiliyetidir. Görünüşte üst düzey zeminleri çoğaltabilse de, Homojen vinil zemin malzemeleri: tutkal ve bakır, nispeten ucuzdur ve kolayca kurulabilir.

· Nem direnci

Homojen vinil döşeme neme karşı dayanıklıdır, bu nedenle üst ve ana katman dahil evin hemen her yerinde kullanılabilir.

· Temizlemesi basit

Suyun sadece boncuk yüzeyine ihtiyacı olduğu için süpürmesi kolaydır. Ek olarak, ara sıra ıslak iz sürme ve düzenli temizlik, parlak ve temiz bir zeminle tutulması gereken tek şeydir.

· Hızlı ve kolay kurulum

Tuğla, tahta ve levhalara da kolayca monte edilebilir.

· Rahatlatıcı

Vinil döşeme, esnek bir döşeme türüdür; bu, bu tür döşemenin dokusunun yumuşak olduğu anlamına gelir, bu nedenle üzerinde yürüdüğünüzde iyi bir yürüyüş platformu oluşturur.

Homojen Zemin Kaplama vinil döşeme nasıl kullanılır?

Çok amaçlı kullanılan ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek çeşitli Homojen vinil zemin kaplama türleri mevcuttur:

· Kompakt veya Akustik Homojen Vinil Döşeme:

Bu döşeme en iyi telekomünikasyon ortamında, temiz odada, bilgisayar odasında, montaj atölyelerinde vb.

· Statik- İletken ve kaymaz Homojen Vinil Döşeme:

Bu tür zemin kaplamaları, kaymaz ve ıslak alanlar için mükemmel olduğundan eğitim ortamlarında, sağlık hizmetlerinde, ofislerde, eğlence alanlarında, spor salonlarında, perakende satış tesislerinde veya işyerlerinde veya evlerde herhangi bir odada kullanılır.

· Yönlü, yarı yönlü veya yönsüz Homojen vinil döşeme:

Bu tip homojen vinil döşeme alışveriş merkezleri, okullar, kamu binaları, hastaneler, oyun alanları, otobüsler ve hastaneler gibi endüstriyel ve ticari amaçlar için uygundur.

Homojen Zemin Kaplama vinil döşeme nasıl döşenir?

Homojen vinil zemin döşemesi kurmak için gereken birkaç adımı ekledik:

Adım 1: Temel zemin ve düzlük tespiti

Adım 2: Temel zemin inşaatı.

Adım 3: Kendinden tesviye ve beton yapı.

Adım 4: Vinil döşeme rulolarının kesilmesi ve döşenmesi

Adım 5: Vinil levha Döşemenin Takılması

Adım 6: Egzoz ve yuvarlanan vinil levha

Adım 7: Oluğun açılması ve vinil levhanın kaynaklanması

Statik İletken Vinil Döşeme Karosu / Ruloları – İletken PVC Yer Karosu

2.00 ürün kalınlığı boyunca, Homojen Vinil zeminin yüzeyi, aşınmayı iyileştirmek için sıkıştırılır ve temizlenmesi kolay bir PUR yüzey ile işlenir. Homojen PVC zemin kaplamaları özellikle delinme ve aşınmaya karşı dayanıklıdır.

homojen zemin kaplama
 • İnanılmaz derecede dayanıklı, uzun kullanım ömrü;
 • Leke tutmaz, temizlenmesi kolay;
 • Balmumu olmadan, emaye olmadan;
 • antibakteriyel ve antifungal;
 • Delinmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı;
 • Anti-statik ve Kaymaz (özel maddeler ekleyin);
 • VOC uyumlu ve geri dönüştürülebilir;
 • Ağır ayak ve yuvarlanan yük trafiğine dayanır;
 • Eşgüdümlü renk ve desenlerden oluşan geniş palet;
 • Her biri kurulumu ve düşük maliyetli bakım.

Homojen Zemin Kaplama ve Döşeme Çeşitleri

Tüm gereksinimleri karşılayan farklı tipte Homojen PVC zemin kaplamaları mevcuttur:

 • Akustik veya Kompakt Homojen Vinil Döşeme;
 • Yönlü, yarı yönlü veya yönsüz Homojen Vinil Döşeme;
 • Statik iletken ve kaymaz Homojen Vinil Döşeme versiyonları.

Homojen Zemin Kaplama Döşeme Uygulamaları

Homojen Zemin Kaplama PVC zemin kaplaması, konstrüksiyonu nedeniyle özellikle yoğun trafik ve yoğun kullanıma sahip nesne alanları için uygundur. Anti-Statik Vinil yer karoları , veri merkezi, ofis, temiz oda, bilgisayar odası ve sunucu odasında kullanılan yükseltilmiş zeminler için ideal kaplamadır.

 • Hastane ve sağlık
 • Oteller ve satış noktaları
 • Ofis ve Modüler Yapılar
 • Depolama ve servis alanları
 • Eğitim ve Laboratuvarlar
 • Spor salonu gibi spor
 • Ticari Alanlar
 • Endüstriyel tesisler ve atölyeler
 • Sunucu Odaları

Leave A Comment

you might also like