LVT Zemin Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır? Lvt M2 Fiyatları

LVT Zemin Kaplama, gerçek ahşap veya gerçek taş gibi görünebilir ve üzerine herhangi bir tasarım yazdırılabilir, ancak aynı zamanda birçok pratik fayda da sunar. Fayans veya kalas şeklinde üretilir. Lüks vinil döşeme hala nispeten yeni bir üründür ve döşeme pazarında en hızlı büyüyen ürünlerden biridir. Özellikle su bulunan alanlarda laminant parke veya fayans üzerine tercih edilebilir. Bununla birlikte, banyolar için suya dayanıklı laminant parkenin piyasaya sürülmesiyle birlikte, hala birçok iyi seçenek mevcut. Genellikle “Click Vinyl” ve “lüks vinil karolar” olarak adlandırılır.

LVT Zemin Kaplama Nedir?

LVT Zemin Kaplama, pvc kaplama olarak da bilinen ve dünyada en çok kullanılan ikinci plastik olan vinildir. Vinil, bir dizi doğal ve sentetik polimer malzemenin karıştırılmasıyla üretilir. LVT vinil döşemede fayans veya levha şeklinde kullanılan oldukça esnek bir malzeme olan vinil; Granit, beton, seramik ve parke görünümünden dolayı birçok dekoratör ve mimar tarafından tercih edilen dayanıklı bir malzemedir.

LVT (Lüks Vinil Karo), birbirinden bağımsız farklı katmanların özel üretim teknikleri ile birleştirilmesiyle oluşturulmuş bir döşeme malzemesidir.

Lüks Vinil Karo; Diğer kaplama seçeneklerine göre estetik yönü ile öne çıkan bir kaplama çeşididir. Aynı zamanda “LVT” olarak da adlandırılır. Petrokimyadan üretilen plastik esaslı bir malzemedir. LVT Zemin Kaplama, dünyada en çok kullanılan ikinci vinil zemin kaplamasıdır. Bu Vinil döşeme, doğal ve sentetik polimer malzemelerden yapılmıştır.

Click Parke Zemin Kaplama, LVT Zemin Kaplama, LVT Karo Zemin Kaplama, Karo LVT Zemin Kaplama, LVT Zemin Kaplama Fiyatları, LVT Zemin Kaplama M2 Fiyatları, Lüks LVT Zemin Kaplama, Plastik LVT Zemin Kaplama

LVT Zemin Kaplama Fiyatları

Mükemmel mukavemete ve özel bir tasarıma ihtiyacınız varsa: Lüks vinil karolar, vinilin işlevsel özelliklerini doğal ahşap, taş, metal, beton veya tekstil yapılarının zarif görünümüyle birleştirir. Bu son derece dayanıklı ve az bakım gerektiren tasarım yelpazesi, karo karolardan büyük tahta zeminlere kadar farklı formatlarda mevcuttur. Lüks vinil karo zeminler, herhangi bir odaya çok farklı bir his verebilir.

LVT Zemin Kaplama Nasıl Yapılır

Lüks vinil karolar genellikle birden fazla PVC vinil katmanından yapılır. PVC, sertliği etkilemek için çeşitli bileşiklerle karıştırılır. Bu çoklu PVC vinil levhalar, bir sıvı içinde süspanse edilen bir haddeleme işlemi ile dikkatlice sıkıştırılır. Bu daha sonra sert vinil tabakaları üretmek için bir ısı ve hava uygulamasıyla kurutulur. Üst katman ayrıca kabartmalı bir bitişe sahip olabilir; üreticiler, taş veya ahşapta bulunan oyukları taklit etmeye yardımcı olmak için bir derinlik katmanı ekleyerek üst katmana gerçekçilik katabilir.

LVT zeminler daha sonra bitmiş ürüne daha fazla koruma ve konfor eklemek için üretimin sonunda uygulanan şeffaf bir vinil ve üretan kaplamaya sahiptir. Birlikte sıkıştırılırlar ve daha fazla konfor ve sıcaklık eklemek için yüzeye dekoratif baskılı bir vinil katman yapıştırılır. Sert LVT panoları genellikle daha kalındır ve genellikle DIY kurulumunu kolaylaştırmak için bir tıklama sistemine sahiptir.

Yeşil teknolojideki yeni gelişmeler, çekirdek malzemelerde geri dönüştürülmüş plastikler ve hatta ahşap kullanarak LVT döşeme üretimini iyileştiriyor. Bazı üreticiler, ürünlerine mantar altlıkları bile ekliyor.

Neden LVT Zemin Kaplama

Görsel olarak taş ve ahşap zeminlere benzeyen ancak alternatiflerinden çok daha fazla fayda sunan LVT, kullanım alanlarına göre farklı ölçü ve kalınlıklarda da üretilebilmektedir.

İster standart parke ölçüsünde ister büyük ebatlı karo şeklinde olsun, LVT ‘tıklama’ ve ‘yapıştırma’ yöntemleri sayesinde kolaylıkla uygulanabilir. Çok uzun bir kullanım ömrüne sahip olan LVT, aynı zamanda yüksek geri dönüşüm özelliği ile çevre dostu bir üründür.

LVT Zeminler Neden Bu Kadar İncedir

LVT döşeme , 2 mm ile 8 mm arasında herhangi bir kalınlıkta olabilir. Genellikle 0,1 mm’den 0,6 mm’ye kadar değişen farklı üst katmanları vardır. Özellikle 7-12 mm kalınlığındaki laminant ahşap parkelerle karşılaştırıldığında kulağa pek hoş gelmiyor. Lüks vinil karoların bu kadar ince olmasının nedeni, yüksek yoğunlukları ve dayanıklılıklarıdır. 4 mm sıkıştırılmış vinil, 8 mm HDF ahşaptan çok daha güçlüdür, bu nedenle onları daha kalın hale getirmeye gerçekten gerek yoktur. Zaten yoğun trafikli ticari kurulumlarda kullanmak için yeterince güçlüler ve bunun için yaygın olarak kullanılıyorlar. Ve elbette, daha ince bir profil, süpürgelik ve duş tekneleri gibi mevcut armatürlerde daha az bozulma sağlar.

LVT ne için kullanılır

PVC‘den yapıldıkları için banyo, mutfak gibi alanlar ve hatta kuaför salonları ve yoga stüdyoları gibi ticari kullanımlar için idealdir. Nemin sorun olabileceği her yerde, LVT ahşap zeminler için ideal bir alternatiftir. Çoklu katmanlar ayrıca, ürünün nemi emmeden veya su nedeniyle genleşmeden zeminde düz durmasını sağlamak için stabilite sunar.

Lüks Vinil Karo Montajı

LVT zemini kurmanın 2 ana yolu vardır. Laminat parke kurulumuna benzer, özel bir LVT altlık gerektiren gevşek bir döşeme tıklama sistemi vardır ve özel LVT yapıştırıcılar gerektiren yapıştırıcı sistemleri vardır. Her iki kurulum türü de tamamen düz bir alt zemin gerektirir. Adım adım talimatlar için LVT Döşemenin nasıl döşeneceğine ilişkin kılavuzumuzu okuyun . Kurulum konusunda kendinize güvenmiyorsanız, bölgenizdeki deneyimli LVT tesisatçılarını arayabileceğiniz Derecelendirilmiş Kişiler gibi hizmetleri önerebiliriz .

LVT Zeminin Faydaları

  • Su geçirmez
  • Hijyenik
  • Mükemmel dayanıklılık
  • Fayans ve laminattan daha sıcak
  • Fayans ve laminattan daha yumuşak
  • Sınırsız renkler
  • Ticari ve konut kurulumları için ideal
  • Egger’in “Greentec” LVT’si gibi bazı markalar tarafından kullanılan bazı mükemmel çevre dostu teknolojiler.

Leave A Comment

you might also like