Spor Zemin Kaplama

Genellikle tercih edilen spor zemin kaplama renk ahşap rengi olduğu için ahşap renkli PVC zeminler daha uygun fiyatlı olabilmektedir. spor PVC zeminlerde basketbol, ​​voleybol, hentbol ve daha birçok sporu yapabilirsiniz. PVC, petrolden üretilen yapay bir malzemedir. Bu plastik ve sentetik malzeme çok dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Sıcak, soğuk, ateş, güneş gibi sıcak etkenlerden etkilenmediği için herhangi bir tehlikeye veya bozulmaya neden olmaz. Dayanıklılığının yanı sıra estetik bir görünüme sahip PVC spor zeminler tercih edilecek bir numaralı üründür. PVC zemin yapacaksanız iyi bir firma, kaliteden ödün vermeyen bir marka ve işinizi aksatmayacak bir firma ile çalışmanız tavsiye edilir. bu özelliklere uygun olup, müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesi her zaman ön plandadır.

PVC ahşap renkli zeminler yapay bir malzeme olduğu için diğer doğal ahşap zeminlere göre daha dayanıklıdır. Hava veya suya karşı son derece dayanıklı ve su geçirmez. Bakteri biriktirmez ve hijyende ön plandadır ve temizlenmesi çok basittir.

 • PVC kaplamanın sıvı ile temasından etkilenmemesi ve şişmemesi mümkün değildir.
 • PVC hayatımızın her alanında karşımıza çıkan bir malzeme olup sadece spor sahaları için değil spor dışındaki alanlar için de uygun bir üründür.
 • Görüntü çok zarif ve estetik olduğu için güzelleştirmek istediğiniz her zeminde kullanabilirsiniz.
 • Isı ve ateşten olduğu kadar sıvıdan da etkilenmeyen PVC zeminler, herhangi bir yanma yapmadıkları için kullanılabilir.
 • Çevre dostudur ve sağlığa hiçbir zararı yoktur.
 • Su ile teması sonucu herhangi bir etki görmez, nem yapmaz ve küfsüz bir yapıya sahiptir.

Spor Zemin Kaplama Kapalı spor tesisleri için spor yüzey çözümleri, farklı spor dallarının sayısız talebini karşılamalıdır. Her şeyden önce, bir spor yüzey çözümü güvenli olmalıdır, yani kaygan olmamalıdır, ancak sporcuları yaralanmalardan korumak için çok yumuşak veya sert de olmamalıdır. Ek olarak, bir spor yüzey çözümü , iyi bir top geri tepmesi ve bununla birlikte yüksek kaliteli spor aktiviteleri sağlar . Ardından, spor yüzey çözümünüzün şokları emme derecesi anlamına gelen şok emilimi, oyun sırasında konforu ve oyuncu güvenliğini artırır. Herhangi bir spor pvc yüzey çözümünün sahip olması gereken tüm bu özellikler, Avrupa standartlarında ayrıntılı olarak tanımlanmıştır.

Spor Zemin Kaplama, Salon Pvc Zemin Kaplama, Salon Pvc Zemin Kaplama Fiyatları, Spor Salonu Pvc Zemin Kaplama Maliyeti, Kapalı Salonu Pvc Zemin Kaplama, Salon Pvc Zemin Kaplama, Tarkett Omnisports Pvc Zemin Kaplama, Zemin Kaplama Katalog, Pvc Zemin Kaplama Kataloğu, Pvc Zemin Kaplama

spor zemin kaplama

Spor Zemin Kaplama Nedir ?

Spor Zemin Kaplama, rulo halinde gelen prefabrike çok katmanlı bir PVC spor zemin kaplamasıdır. Şok emme değerleri ve performans parametreleri EN 14904’e uygundur ve bu da onu iç mekan çoklu spor tesisleri için ideal kılar.

 • A. Yüksek yoğunluklu aşınmaya dayanıklı vinil tabaka
 • B. Yüksek yoğunluklu sıkıştırmaya dayanıklı vinil tabaka
 • C. Elyaf Takviyeli köpük tabakası
 • D. Çift yoğunluklu köpük tabakası
 • E. Kaymaz destek

Vinylsport M, birden fazla katmanın biyomekanik performansını tek bir yüzeyde birleştirir.

Kompakt yüzey tabakası sürtünme yanıkları riskini en aza indirir ve kabartması daha düşük kayma katsayılarını garanti eder. Vinylsport’un yüzey tasarımı zemine mat bir görünüm kazandırır ve yapay aydınlatmadan kaynaklanan parlamayı önler.

Sıkıştırmaya dayanıklı katman ve entegre fiberglas karelerle güçlendirilmiş PVC köpüğün kombinasyonu Vinylsport’un boyutsal kararlılığını ve uzun ömürlü yüzeyini garanti eder.

Değişken yoğunluklu PVC köpük, şok emilimini optimize eder ve kademeli olarak şekil değiştirirken orta ve yüksek yoğunluklu darbeye daha hızlı yanıt verir.

Yüksek boyutsal kararlılığı ve kaymayı önleyici alt tabakası nedeniyle Vinylsport M, zemine yapıştırılmadan yapışkan bant ile döşenebilir ve yine aynı performansı korur.

Çıkarılabilir bir sistem olarak, bir turnuvanın veya antrenmanın sonunda kolayca alınabilir, korunan bir alanda dikkatlice saklanabilir ve geçici veya tur etkinlikleri de dahil olmak üzere gerektiğinde yeniden kurulabilir.

Spor Zemin Kaplama Yumuşak zemin kronik aşırı kullanım sorunları yanında düşmeler nedeniyle meydana gelebilecek akut ezilmelere karşı da koruyucu özelliklere sahiptir. Spor zemin kaplama nedir. yapılan zemindeki yüksek sürtünme direnci dokuların (özellikle eklemler ve bağlarının) yaralanma riskini artırır. pvc spor zemin kaplama Zeminin sürtünme katsayısı bazı aktiviteler için hızlı hareket reaksiyonu açısından da önem taşımaktadır.

PVC, kapalı mekan spor döşeme ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel bir malzemedir. Homojen davranışlı ve estetiktir. İhtiyaca göre farklı kalınlıklarının olması, renk ve desen seçeneklerinin yanı sıra uygulama kolaylığı nedeniyle de ekonomik bir malzemedir. Saf PVC kaplama aşınma tabakası sayesinde sağlam zeminler elde etme imkanı sağlar. Çizilmelere karşı dayanıklı olması, ses iletimini azaltması, hijyenik olması, şok emme özelliğinin olması, bakım ve temizlik maliyetlerinin düşük olması en önemli özelliklerindendir.

Kullanım Alanları : Aerobik, footsall, jimnastik, yoga salonları, basketbol, hentbol, voleybol sahaları

Spor Zemin Kaplama Nerelerde Kullanılır ve Çeşitleri Nelerdir.

Salon Pvc Zemin Kaplama, Salon Pvc Zemin Kaplama Fiyatları, Spor Salonu Pvc Zemin Kaplama Maliyeti, Kapalı Salonu Pvc Zemin Kaplama, Salon Pvc Zemin Kaplama, Tarkett Omnisports Pvc Zemin Kaplama, Zemin Kaplama Katalog, Pvc Zemin Kaplama Kataloğu, Pvc Zemin Kaplama

Fiba Onaylı Spor Zemin Kaplama Fiyatları

Esneme özelliği iyi olan bir zemin kemiklere, eklemlere, kirişlere binecek yükleri, sürtünme özellikleri az olan zemin ise eklemlere ve bağlara binecek yükleri ciddi oranda azaltır. Yumuşak zemin kronik aşırı kullanım sorunları yanında düşmeler nedeniyle meydana gelebilecek akut ezilmelere karşı da koruyucu özelliklere sahiptir. Spor yapılan zemindeki yüksek sürtünme direnci dokuların (özellikle eklemler ve bağlarının) yaralanma riskini artırır. Zeminin sürtünme katsayısı bazı aktiviteler için hızlı hareket reaksiyonu açısından da önem taşımaktadır.

Pvc Spor Zemin Kaplama Poz Numaraları:

15.365.1101 (Spor P1) 6mm Spor Zemin Kaplama Eski Poz No: Y.25.116/S11
15.365.1102 (Spor P2) 8mm Spor Zemin Kaplama Eski Poz No: Y.25.116/S12
15.365.1103 (Spor P3) 12mm Spor Zemin Kaplama Eski Poz No: Y.25.116/S13

Spor tesisinin amacı ve spor zemin kaplamasının seçimi

Öncelikle spor salonunuzun sadece spor amaçlı mı kullanılacağına yoksa konser, çeşitli toplantı gibi spor dışı etkinlikler de mi düzenlemeyi planladığınıza karar verin. Salonunuzu sportif faaliyetler için kullanmayı planlıyorsanız, bunun tek bir spor mu yoksa birkaç farklı spor mu olacağına ve hangi spor dallarına karar verin. Salonun profesyonel mi yoksa rekreasyonel spor aktivitelerine mi yönelik olacağını bilmek spor zemin kaplaması seçiminde büyük önem taşımaktadır.

Basketbol gibi profesyonel sporlara yönelik yapılacaksa doğru seçim spor parkedir , çünkü uzun ömürlüdür, iyi top geri tepme ve şok emilimi sağlar ve bu sayede mükemmel oyun kalitesini garanti eder. Aynı spor salonunda konser düzenlenmesi durumunda spor parkenizi korumak için tekstil veya vinil zemin kaplaması kullanabilirsiniz.

Okul spor salonları için mükemmel bir seçim, ahşap bir altlık üzerinde vinil veya linolyum bir yüzeye sahip olan ve bir spor parke yüzeyinden daha yumuşak olan ve çocuklar ve gençler için mükemmel olan spor vinil veya kombine spor yüzey çözümleridirVoleybol sahası zemin kaplama, hentbol sahası zemin kaplama veya masa tenisi zemin kaplama için bir salonunuz varsa , sizin için doğru seçim spor vinildir, çünkü ekonomiktir ve bununla birlikte mükemmel gürültü azaltma ve şok emilimi garanti edilir ve geniş bir yelpazede mevcuttur. renklerin.

Okul spor salonunuz için doğru spor yüzey çözümünü seçme konusunda daha fazla bilgi için lütfen iletişim formu aracılığıyla bizimle iletişime geçin veya profesyonel sporlar, dinlenme salonları ve okul spor salonları için neler yaptığımızı görmek için spor yüzey çözümleri yelpazemize göz atın .