Zemin Kaplama Yapıştırıcısı

Zemin kaplama yapıştırıcısı solventsiz pvc esaslı yer döşemeleri, halı ve mineflo yapıştırılmasında kullanılan bir yapıştırıcıdır. uygulama yapılacak yüzey Beton, ahşap ,alçı blok vb. emici yüzeylerde kullanılır. Zemin temiz, düzgün, kuru, kirden ve tozdan arındırılmış olmalıdır. Yapıştırıcı zeminin durumuna göre ince veya kalın dişli mala ile uygulanır. Yapıştırıcının tatbikinden sonra 10-15 dakika içerisinde yapıştırma işlemine geçilir. Ortam sıcaklığının 10°C`den az olmamasına dikkat edilmelidir. sarfiyat miktarı Yüzeyin durumuna göre 200-400 gr/m2,Mala,Spatula

zemin kaplama yapıştırıcısı

Kullanım Alanları :

Fabrikalarda, montaj atölyelerinde, depo ve antrepolarda, uçak hangarlarında, alışveriş merkezlerinde, gıda ve et üretim tesislerinde, kimya sanayi ve ilaç üretim tesislerinde, enerji santrallerinde, hastanelerde, Laboratuvar ve hijyen gerektiren ünitelerde ve ayrıca her türlü binanın duvar ve tavanlarının kaplanmasında, kaymaz zemin uygulamalarında ve portakal desenli tekstüre dekoratif zemin kaplamalarında kullanılır.

Beefloor By 300 Pvc Yapıştırıcı

zemin kaplama yapıştırıcısı

Beefloor BY 300 PVC Yapıştırıcı: Akrilik polimer esaslı yapıştırıcıdır. Özellikle yoğun trafiğin olduğu (hastane, okul vs.) zeminlerde kullanılacak olan, pvc esaslı zemin döşeme malzemelerinin linoleum yapıştırılmasında, marley ve halı yapıştırılmasında kullanılmaktadır.

Beefloor Dk 305 İletken Yapıştırıcı

zemin kaplama yapıştırıcısı
Beefloor DK 305 İletken Yapıştırıcı: Organik ve inorganik maddeler içeren özel dispersiyon bazlı iletken yapıştırıcı.

Ürün Avantajları

Kullanıma hazırdır.
Tüm iletken PVC yer kaplamaları içindir.
Mevcut kaplanmış PVC zeminler üzerine ilgili ürün kombinasyonlarıyla iletken PVC yapıştırılmasına uygundur.
Ekonomik sarfiyat sağlar.
Mobilya yüklerine dayanıklıdır.
Yerden ısıtmalı sistemlere uygundur.
10°C’ye kadar dona dayanıklıdır.

Sarfiyat

300-350 g /m2

Beefloor PU 218 Çift Komponent Yapıştırıcı

Çift komponentli olan poliüretan yapıştırıcı ağırlıkça 18 kısım ve 2 kısım sertleştirici olacak şekilde en
az 2 dakika
karıştırılır. Bu karışımın kullanılma süresi +20’C de 15 dakikadır. Poliüretan yapıştırıcı uygulandıktan 5 ile 8 saat sonra sertleşir ve mekanik dayanıma ulaşır. Poliüretan yapıştırıcı sertleştiricisi ile karıştırıldıktan sonra bu karışımın kullanma süresi bulunulan ortamın ısısına ve nem oranına bağlıdır. Sıcak ortam kullanım süresi kısalır,soğuk ortamda ise kullanım süresi uzar ayrıca 10 derecenin altında kullanılması tavsiye edilmez sıcaklık 10 derece olduğunda yerdeki sıcaklık 4 ila 5 derece civarında olmaktadır ve buda reaksiyon süresini uzatıp mukavemeti ters yönde etkileyebilmektedir. Yapıştırıcı sürmek için tarak kullanmak uygundur. Sonradan nem etkiside kalabilecek yüzeylere kaplama malzemelerinin yapıştırılması sırasında yapıştırıcının her iki yüzeye de sürülmesi uygundur.

Beefloor PU 218 Çift Komponent Yapıştırıcı: Çift komponentli,çözücü ihtiva etmeyen poliüretan bazlı yapıştırıcıdır.

Beefloor HY 18 Karo Halı Yapıştırıcı

Uygulama

Önceden hazırlanmış yüzeye, ince gözenekli sünger bir rulo ile, kenar ve köşeler ise uygun bir fırça ile yüzeye tam olarak uygulanmalıdır.

Beefloor HY 18 Karo Halı Yapıştırıcı: Emici veya emici olmayan tüm yüzeylere yapıştırılarak ilerde kolayca çıkarılması ve tekrar yapıştırılmasını sağlamak üzere geliştirilmiş akrilik esaslı, tek komponentli bir yapıştırıcıdır. PVC, bitüm ve köpük tabanlı tüm karo halılar için uygundur.

Leave A Comment

you might also like