Yükseltilmiş Döşeme

Yükseltilmiş döşemeler, yangına ve korozyona dayanıklı, nemden etkilenmeyen, insan sağlığına zararlı maddeler içermeyen, pislik ve toz tutma özelliği olmayan malzemelerden yapılırlar. Ana malzeme olarak yonga levha ya da kalsiyum sülfat kullanılmaktadır. Alt ve üst kaplama malzemesi olarak da standartlara uygun olarak üretilen alüminyum levha, alüminyum folyo ya da galvanize çelik kullanılmaktadır. İhtiyaç duyulması halinde yüzey kaplama malzemesi olarak halıvinil PVClaminat (HPL), linolyum, seramik, doğal taş veya granit kullanılabilmektedir.

Yükseltilmiş Döşeme Fiyatları

Yükseltilmiş döşeme fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Yükseltilmiş döşeme fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0212 596 10 13 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

Yükseltilmiş Döşeme Nasıl Yapılır :

Karolaj planı doğrultusunda belirlenen ölçülerde derz ipi çekilerek merkez aksı oluşturulur. Döşeme panellerinin derzleri kontrol edilerek merkezden başlanarak döşeme panellerinin montajına başlanır, uygulamada kullanılacak ayaklar panellerin her köşesine getirilerek teraziye alınır. Her panelin ayak noktası önceden tespit edilemediği için her döşeme paneli yerleştirilirken ayak konularak yapıştırılır. Tüm paneller bu şekilde monte edildikten sonra uygulama alanın kenarları hariç orta kısmı tamamlanmış olur. Duvar kenarlarında kullanılacak parçalar uygun bir kesici ile kesilerek duvar diplerine yerleştirilir, ayakların üzerinde bulunan plastik conta (plastik yıldız) yardımıyla sıkıştırılarak panellerin hareket etmesi engellenir ve istenilen kotta uygulama tamamlanmış olur.

yükseltilmiş döşeme

Yükseltilmiş Döşeme Özellikleri :

Döşeme Panelleri : Döşeme panelleri modülerdir. 600 x 600 x 30 mm ebatlarında, sıkıştırılmış yonga levha ya da kalsiyum sülfattan, TS EN 12825 standardına göre çalışma yükleri 2,81 kN, maksimum yük 8,45 kN olacak şekilde imal edilirler.

Taşıyıcı Sistem : Döşeme panelleri taşıyıcı sistem üzerine uygulanmaktadır. Taşıyıcı ayaklar ayarlanabilir özellikte, kafa sacı, tavan sacı, boru, saplama, somun ve plastik contadan oluşur. Metal aksamlar paslanmaya karşı elektrogalvaniz ile kaplanır. Yapılacak uygulamanın yüksekliğinin 20 cm’den fazla olması durumunda, taşıyıcı ayakların kafa saclarını birbirine bağlayan “U” şeklinde kuşaklar kullanılmalıdır.

Leave A Comment

you might also like