PVC Zemin Kaplama Çeşitleri ve Ürünleri

PVC Zemin Kaplama ürünleri kaliteli, hijyenik, antistatik ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. bu yazımızda sizlere pvc zemin kaplamanın nasıl yapılır ve yer kaplama yapılmadan önceden yapılması gereken önemli konular nelerdir.

PVC Zemin Kaplama

Pvc zemin Kaplama ham maddesi polivinil klorürden oluşan plastik bir zemin kaplama ürünüdür estetik ve dekoratif olduğu kadar uzun ömürlü ve kullanışlı bir zemin çözümü de olan Yer Döşemesi sistemleri başta okul hastane ve ilaç fabrikaları olmak üzere hastane zemin kaplamaları koridorları okul yer kaplamalarında akustik yer döşemelerinde ana okulları ve kreş zemin kaplamalarında özellikle de dayanıklılık ile ön plana çıkmaktadır Bu nedenle oldukça fazla talep edilen bir yer kaplama modeli olma özelliğin

Pvc zemin kaplamaları ürünleri olarak geniş bir yelpazeye sahiptir homojen zemin kaplama heterojen zemin kaplama akustik zemin kaplama kondaktif zemin kaplama ve son olarak da spor zemin kaplama gruplarına ayrılır bunlardan homojen tek tabakadan oluşur alındıkça aynı rengini korur heterojen ise iki tabakadan oluşur 1,30 plastik zemin kaplama üst tabakada ise 0,70 aşınma tabakasına sahiptir

PVC Zemin Kaplama Nasıl Yapılır ve Uygulanır

Pvc Yer Kaplama uygulanacak zemine öncesinden keşif yapılır net ölçüler alındıktan sonra gerekli olan zemin kaplama ürünü rezerve yapılır. daha sonrasında Self leveling tesviye şapı öncesinde zemin için uygulanacak self leveling tesviye şapı astarı zemine uygulanır bu uygulama esnasında zemine kullanılacak pvc zemin kaplama şap astarı ölçülerek su ile karıştırılır. bu esnada uygulama yöntemleri vardır.

  • Birinci Yöntem: Zemin eğer ‘ki parlak bir yüzeye sahip ise zemine kullanılacak astar da özel olarak hazırlanır. hazırlanan astar parlak yüzey zemin astarı olarak adlandırılır. bu işlemde astar katı bir haldedir. parlak yüzey zemin astarını uygulama aşamasında yapacağımız işlem zemin astarını su ile karıştırmak olacak. bu işlemde zemin astarı ile su ölçülerinin bire bir ölçülerde olması gereklidir aksi taktirde zemin uygulanan parlak yüzey astarı (“lastik ve sakız”) kıvamını alır ve bu sebep ile zeminden kalkar buda zemine atılan şapın patlamasına ve zeminden sökülmesine neden olur.
  • İkinci Yöntem: Zemin Kara şap vb. ise normal zemin kaplama astarı kullanılır. bunun ölçüsü de parlak zemin astarında olduğu gibi bire bir karılarak zemine uygulanır.

Self Leveling Şap

Self Leveling Şap Kendinden yayılan beton kategorisinde iki ana malzeme grubu vardır: alt tabakalar ve döşemeler. Alt tabakalar mevcut bir alt döşemenin üzerine monte edilir ve tabaka vinil, vinil bileşimli karo, ahşap, seramik karo ve halı dahil her türlü zemin kaplamasının döşenmesinden önce yüzeydeki herhangi bir düzensizliği düzeltmek için kullanılır. Beton kaplamalar için bazı tipik uygulamalar arasında depo katları, hafif endüstriyel uygulamalar, perakende mağazaları ve kurumsal tesisler bulunmaktadır. Beton kaplamalar ayrıca dekoratif beton bitmiş aşınma yüzeyi üretmek için pigmentli renk boyaları, lekeler, testere kesikleri veya mekanik cilalama alabilirler.

Self Leveling Şap Fiyatları Nedir ?

Self Leveling Tesviye Sapı Fiyatı için bizi araya bilirsiniz. akıllı şap, Kendiliğinden yayılan bir şap bileşiği lateks içerir çünkü bunlar çok ince bir tabaka halinde döşenir ve beton zeminlere çatlamadan hareket etmeleri için ihtiyaç duydukları esnekliği sağlamaya yardımcı olur. Kendiliğinden yayılan bileşikler karıştırılıp döküldükten sonra, düz olmayan zeminde düzleşecek ve kendi kendine tesviye için yerçekimini kullanacaktır.

Pvc Zemin Kaplama Ürünleri ve Modelleri

homojen pvc zemin kaplama

2 mm ‘den oluşur. homojen, heterojen olarak iki gruba ayrılır.

 

 

 

 

 

homojen pvc zemin kaplama

Homojen Zemin Kaplama tek katmandan oluşur.

2 mm dir. mermer gibi aşındıkça aynı renginde kalır.

anti statik ve anti bakteriyel özelliklere sahiptir.

 

 

 

 

heterojen zemin kaplama

iki tabakadan oluşur.

aşınma katmanına sahiptir. 0,30 0,50 ve 0,70 aşınma tabakaları mevcuttur.

anti statik ve anti bakteriyeldir.

 

 

 

 

 

akustik zemin kaplama

3 mm den başlar 3,50 mm ve 4 mm’e kadar kalınlıkları vardır.

genelde fitness salonlarında, anaokullarında, ve özel tercihlerde kullanılır.

 

 

 

 

 

 

spor zemin kaplama

Spor Zemin Kaplama 6 mm den 12 mm kadar kalınlığa sahiptir.

iki ürün çeşidi vardır.

Fiba onaylı pvc spor zemin kaplama

Fiba Onaysız spor zemin kaplama

 

 

 

 

kondaktif zemin kaplama

Homojen bir üründür.

aşındıkça aynı rengini alır.

2 mm kalınlıktan oluşur.

Antistatik ve Antibakteriyel özelliklere sahiptir.

 

 

 

pvc zemin kaplama çeşitleri

Homojen bir üründür.

aşındıkça aynı rengini alır.

2 mm kalınlıktan oluşur.

Antistatik ve Antibakteriyel özelliklere sahiptir.